Icíci, Bosruckhütte, lyžování a skialpinismus

Autor: maslic <280467(at)seznam.cz>, Téma: Horolezec, Vydáno dne: 18. 03. 2011

V letošním roce se Icíci rozhodli navštívit nepříliš vzdálenou, ale svoji polohou dobře umístěnou Bosruckhütte. Někteří přijeli o den dva déle, někteří odjeli o den dříve, ale během pěti dní si všichni přišli na své. Jak skialpinisté, tak i lyžaři........

Bosruckhütte Večer na chatě


..........Icíci, Bosruckhütte, lyžování a skialpinismus..........

...................................................(březen 2011)..................................................V letošním roce se Icíci rozhodli navštívit nepříliš vzdálenou, ale svoji polohou dobře umístěnou Bosruckhütte. Někteří přijeli o den dva déle, někteří odjeli o den dříve, ale během pěti dní si všichni přišli na své. Jak skialpinisté, tak i lyžaři. Z chaty je možno se velice rychle dostat do čtyř lyžařských středisek (Hinterstoder, Wurzeralm, Tauplitz a Planeralm, a to také lyžaři každý den jaksepatří využívali), ale také podnikat skialpinistické výlety na nejbližší a i vzdálenější kopce, jako je – Scheiblingstein, Gross Phyrgas, Klein Bosruck,Warschenek nebo třeba i Gross Priel, což jsme zase vyžívali my, skialpinisté. Odpoledne jsme se zase všichni sešli na chatě a večer trávili v její dobře vyhřáté a pohostinné hospůdce s příjemnou obsluhou. Co se týče do konzumace nápojů a jídel by se s námi mohl jen málokdo rovnat. Ale ať byl večer sebe jak delší , v osm hodin ráno jsme se všichni sešli u snídaně a potom se každý věnoval svým zálibám. Krásu okolní hornaté krajiny a atmosféru naší dovolené si můžete prohlédnout ve třech galeriích – Icíci na Bosruckhütte, Scheiblingstein a Warschenek. A teď něco ke skialpinistům.

Na lanovkách Wurzeralm

První výlet jsme podnikli na Scheiblingstein (2197m.n.m.).Vycházelo se přímo z chaty směrem na Phyrgasgatterl, potom doleva do kotle Velkého Phyrgasu a potom dlouhým traverzem až na hřeben Scheiblingsteinu. Po hřebeni až ke kříži. Sjezd tzv. Langengasse o údolí dřív, než byla výstupová cesta. Pěkný sjezd za příznivých podmínek. Po sjezdu výstup zase na Phyrgasgatterl a sjezd na chatu. Nahoru čtyři hodiny, dolů dvě.

Scheiblingstein U kříže Scheiblingsteinu

Druhý výlet vedl na Warschenek (2388m.n.m.). Nejdříve jsme jeli vláčkem do mezistanice lyžařského střediska Wurzelalm. Potom po sjezdovce až k horní stanici lanovky. Mezi Warschenekem a konečnou lanovky jsme prošli do velkého stoupajícího údolí a postupovali tak dlouho, až byl svah tak prudký, že se na lyžích nedalo jít dál a po chvíli začínala prudká skála. Potom jsme bez lyží překonali skálu (několik železných lan), a dostali se opět na prudký sníh, vedoucí na hřeben Warscheneku. Po příchodu k hřebeni jsme museli dávat pozor na velkou převěj. Potom jsme se dali doleva až vrcholovému kříži. Stejnou cestou jsme sešli opět k lyžím a sjeli vedlejším údolím pod Rote Wand a dostali se zase k mezistanici lanovky Wurzelalm. Po sjezdovce jsme sjeli až dolů. Byl to pěkný výlet s dlouhým sjezdem.

Výstup na Warschenek Na Warscheneku

Třetí skialpininistický výšlap vedl opět na Scheiblingstein s těmi, co přijeli o dva dny později. A poslední den se podnikl odpočinkový výlet na Malý Bosruck. Myslím, že byli všichni s akcí na Bosruckhütte náramně spokojeni a že si užil každý své. Příští rok se těšíme na další nové místo, které neznáme.