Matterhorn - Zmuttgrat - 3+(4)

Již několikrát v minulosti jsme chtěli přelézt jednu poměrně z málo lezených cest Matterhornu – Zmuttgrat. Když jsme se na tuto cestu v předešlých letech chystali zdálo se nám na této cestě příliš mnoho sněhu, ale tento rok nebyl sníh skoro žádný, celý Matterhorn bez sněhu. Vypadalo to zdánlivě jako ideální příležitost tuto cestu zkusit a to byla asi chyba. Existují dvě varianty. Jedna je s nástupem přes Lonzabiwak od Schönbielhütte.Tato varianta je už těžko proveditelná kvůli ustupujícímu ledovci. Druhá vede od Hornlihütte a tu jsme zvolili my. Za ideálních podmínek by to mělo trvat šest hodin od Hornlihütte k vrcholu s obtížností do čtyřky. Ale co jsou ideální podmínky?Určitě ne celý Matterhorn bez sněhu a příliš velká tepla, jaká tento rok byla. To vše jsme potom v průběhu cesty zjistili. Cestu jsme podcenili, nepřelezli a nakonec si byli nuceni zavolat vrtulník. Fotografie z této cesty zhruba do výšky 4000m jsou v následující galerii.

   Zobrazena:   2621x

   Počet obrázků:   25 (1574 kB)

   Založena:   06.12.2011

   Vlastník   Máslič

 

obrázků podle
| 1 | Celkem 25 obrázků | zobrazeno 1 - 25 |


Hlavní menu

Rubriky

Čtenář

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Vyhledávání

Vyhledat text


Galerie
Trasa výstupu
Přibližná trasa cesty na zimní vrchol Les Ecrins.
zobrazení: 2355
známka: 0

Partneři

www.lipno-online.czVšechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní použití. Bez předchozího písemného souhlasu spolku Icík Vyšší Brod Adrenalin Team je zakázáno jakékoli další zacházení s veškerým obsahem stránek - texty, fota, videa, grafické prvky, zvukové stopy apod.

Web běží na redakčním systému phpRS Stránka je validní HTML 4.01 Transitional Web je optimalizován pro Mozilla 3.x Web je optimalizován pro Opera 10 a nižší Web je optimalizován pro IE 8 a nižší TOPlist

© montimuf 2009   -   stará verze

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz