Dvoudenní výlet na horském kole Šumavskými lesy

Autor: maslic <280467(at)seznam.cz>, Téma: Cyklista, Vydáno dne: 05. 07. 2010

Dost často jezdím do Nové Pece na horském kole za svou sestrou Martinou a Piťákem. Snažím se jet vždycky trošku jinak, je tam hodně možností a každá stojí za to. Tentokrát jsou to tři trasy. Jedna těžší a dvě lehčí. Jsou popsané v článku a galerii.

Všechny tři projeté trasy Alpenblick


První den - 110km a 1900m převýšení, Druhý den - 80km a 700m převýšení, Třetí den - 55km a 400m převýšení.

25.června 2010 jsem se vrátil domů později než jsem čekal. Na kolo jsem mohl vyrazit až kolem třetí odpoledne. To jsem měl ale naplánovaný pěkný kus cesty.Pozvala mě totiž sestra Martina z Nové Pece, abych se za ní přijel podívat. K večeru jsem k ní dojel, na kole jsme sjeli na pivo k Šandům a ve dvě v noci jsme byli zase u ní. Dopoledne jsem jí pomohl vybírat lapače na kůrovce a potom jsem vyjel sám na Plešné jezero, které nikdy nevynechám, když jsem u ní. Po sjezdu jsem se pro ni stavil a vyrazili na kolech ke mě do Vyššího Brodu (ráno jsem ji totiž přemluvil, aby jela se mnou). Večer jsme si u mě udělali oheň a Martina se zase druhý den vrátila domů do Horní Nové Pece na kole. Pěkná projížďka pro oba. Trasu jsem dále podrobně popsal v galerii a popisu cesty. Vede totiž přes plno zajímavých míst, která jsem fotil.

Na našich Icik stránkách je popsáno v kolonce Galerie také více jiných tras na horském kole, které jsem absolvoval. Např.:


Tip na jarní stovku s převýšením 2500m Cyklotrasa(bike)-70km a 1500 převýšení

Popis cesty - První den

Vyšší Brod, Hájenka a hospoda na Mnichovicích, Krásné pole, Kapličky, Spáleniště, Pasečná, Svatý Tomáš, Koranda, Ježová (Igelbach), Sonnenwald (Rakouská hospoda), Alpenblick (rozhledna), lyžařské středisko Hochficht, sedlo 1/10, výjezd Rakouskem pod Plechý, přejezd do Německa (300 metrů je nutné přenést kolo na zádech po pěšině pro pěší), Dreisesselberg - Třístoličník, Haidmůhle, Nové údolí, Stožec, Jelení vrchy, U Stříšky, Říjíště, Rossbach a Horní Nová Pec.


Sedlo a přechod zvaný 1/10 Hraniční přechod (Rakousko - Německo)

Druhý den

Druhý den : Horní Nová Pec, Plešné jezero, Horní Nová Pec, Schwarzenbergský kanál, Klápa, Josefůl důl, Zvonková, hospoda Sonnenwald, Igelbach, Koranda, Svatý Tomáš, Přední Výtoň, hráz Lipno, Loučovice, Špulkovina a Vyšší Brod.


Plešné jezero Schwarzenbergský kanál

Třetí den

Třetí den : Vyšší Brod, Loučovice, Lipno, Frýdava, Pravobřežka, U mostu, bývalý Kyselov, Tokaniště, Zvonková a po kanále do Horní Nové Pece.


Lipno Zvonková