Krumlovský vodácký maraton 2010

Autor: administrator <admin(at)server.cz>, Téma: Základní informace, Zdroj: Tomáš Palouda, Vydáno dne: 17. 09. 2010

8. ročník Krumlovského vodáckého maratonu se uskuteční v sobotu 9. října 2010. Trasu dlouhou 36 km absolvují pevné lodě, trasu 26 km rafty a pramice a trasu 11 km žákovské kategorie. Vypsáno je 21 kategorií hlavního závodu a 5 žákovských kategorií. Pro kategorie raftů a pramic je závod současně mistrovstvím ČR v maratonu. Předpokládaná účast 1000 startujících závodníků. Předpokládaná účast posádek z více než 10 států. Závod je součástí EUROPEAN CANOE&KAYAK MARATHON TOUR 2010. Záštitu nad letošním maratonem převzal hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola. Na zajištění bezpečného průběhu akce se budou podílet záchranné týmy VZS ČČK od společnosti Alfa-Helicopter, spol. s r.o.Start
Hromadný start v sobotu 9. října ve startovních vlnách dle typu lodě. Pevná plavidla startují z Vyššího Brodu ve dvou vlnách v 11:00 a 11:10 hod. Rafty a pramice startují v Rožmberku nad Vltavou ve dvou vlnách v 11:15 a 11:20 hod. Žákovské kategorie startují ze Zátoně-Pískárny v 13:00 hod.

Cíl
Cíl je v Českém Krumlově pod Lazebnickým mostem. Nejlepší závodníci dorazí do cíle cca ve 13 hodin. Letos by mohla být pokořen rekord trati - v sedmileté historii se žádná loď nedostala do cíle pod časem kratším než 2 hodiny.

Novinky a zajímavosti
Na staru se v doplňkovém závodě objeví dvě jednadvacetihlavé dračí lodě. Do jedné zasedne výběr slalomářů-kanoistů a do druhé výběr slalomářů-kajakářů. Poprvé se závodu zúčastní plavidla typu „paddle board“ – plavidla, u kterých se pádluje ve stoje. Závodu se aktivně zúčastní i osobnosti známé z nevodáckého prostředí; např. mistr světa v klasickém lyžování Martin Koukal nebo např. přední český horolezec Radek Jaroš.

doprovodný program
bude probíhat v zahradě pivovaru Eggenberg po celé sobotní odpoledne. Zahrada se pro návštěvníky, diváky, a doprovodné týmy otevře ve 12:00 hodin. Vstupné bude dobrovolné. Připraven je sportovní den pro děti všech věkových skupin, soutěže, hry, ukázkové činnosti, kulturní vystoupení. V zahradě bude možné koupit i sportovní zboží za výhodnou cenu nebo upomínkové předměty vodáckého maratonu.

European Canoe&Kayak Marathon Tour
Krumlovský vodácký maraton je zařazen do seriálu European Canoe&Kayak Marathon Tour. Dalším závodem bude letos maraton Terradeiforti v Itálii na řece Adige (17.10.) nedaleko Verony. Účastníci KVM si mohou zakoupit Logbook - lodní knížku - do které sbírají razítka za dokončené maratony.

Generální & hlavní partneř

Mediální partneři

Partnerská města a kraje

Partnerské společnosti

Spolupráce & servis

Ceny vítězům 22 kategorií KVM 2009 a 5 kategorií žákovského maratonu připravili