| maslic | 03. 10. 2011 | 8698 přečtení |

Letos v dubnu mě David Sochor navrhl, že bychom mohli zajet na kola do České Kanady. Prý to tam docela zná. Byl tam pracovně, něco tam prošel pěšky , něco stáhnul z internetu a myslí si, řekl mi, že by stálo za to na horských kolech tam zajet. Měl připravené dvě trasy z nějakých stránek na internetu. První jsme jeli přesně podle návodu. Druhou skoro taky, ale asi o 40km jsme si ji prodloužili (přece by byla škoda se nepodívat do sousedního Rakouska). A třetí trasu jsme si sami vymysleli na poslední den, kdy jsme i trošku zmokli.Konkrétní popis tras včetně Libínské si můžete přečíst v celém článku.

Landštejn Tři projeté cesty na horských kolech


Česká Kanada, Staré Město, horská kola a tři okruhy na nich – v dubnu 2011 a jeden okruh z úplně jiné strany – Vyšší Brod - Libín - Vyšší Brod – v srpnu 2011


Skvělé na tom bylo to, že jsme tam jezdili úplně sami. Nikde nikdo. Když jsme přijeli do cyklocampu u Starého města, našli jsme ho úplně prázdný. Po chvíli přemýšlení, jestli tam budem spát na černo, nebo jestli se poctivě přihlásíme zvítězila poctivost. Někde jsme tam našli telefonní číslo a přijel velice příjemný majitel campu. Dohodli jsme se s ním, že budeme spát u auta venku ve spacáku nebo možná i ve stanu. Byla možnost i malých chatek, ale to jsme zatím odmítli. Bylo to fakt skvělý, v takovéhle známé oblasti a my tam sami. Po prvním okruhu jsme si večer pekli buřty. Byla to docela náročná trasa, jako ostatně všechny tři na této akci. Dokonce jsme zahlédli i mořského orla, který se tam občas zdržuje u zdejších četných rybníků. Druhý den, po projeté stovce jsme se zastavili ve Starém Městě na jedno pivo. Zasloužili jsme si to. Jenže mezitím začalo šíleně pršet. No z jednoho piva bylo asi šest a pár panáků. Když už venku nebylo skoro vidět, usoudili jsme, že musíme jít a postavit stan. V lijáku jsme dojeli do campu a já začal nemotorně stavět stan. Jenže mezitím se přiřítil majitel s autem a ptal se nás, jestli jsme se nezbláznili, v tomhle spát venku. Po chvíli nás zahnal do jedné z chatek a přislíbil cenu, jako kdybychom spali venku.Tak jsme si to v chatce trošku oslavili pitím a pořádným bufetem – tu naši stovku. Do rána přestalo pršet ale zůstalo zataženo. Pořád to hrozilo deštěm ale i přesto jsme vyrazili na náš nejkratší okruh. Dobře to vyšlo, zmokli jsme jenom chvíli a odpololedne jsme už pelášili přes Rakousko domů, do Vyššího Brodu.Z celé akce jsme měli výborný pocit, že jsme si takhle zjara tak dobře a bez zranění zajezdili.

David Nejsevernější bod Rakouska

Přidávám ještě jednu ze svých projetých tras z letošního léta. Vůbec jsem nevěřil, že bych něco takového mohl ujet, ale podařilo se to.Vůbec jsem netušil, co budu dělat jestli někde zkolabuju, ale přesto jsem jel. Je to Vyšší Brod – Libín – Vyšší Brod. Když jsem po osmdesáti kilometrech dojel ve čtyři hodiny odpoledne po turistických cestách při třicetistupňovém vedru na Libín, myslel jsem, že je po mě. Pro pot jsem ani neviděl. Ale ve druhé půlce se to zlepšilo. Více z kopce, méně do kopce, více asfaltky a méně vedra. V Nové Peci jsem si musel dát jídlo (na 110km a to na mě zbyly jen borůvkové knedlíky) a potom jsem zdárně dorazil podél Lipna do Vyššího Brodu. V Katovně na zahrádce dvě piva a doma jsem spal jako zabitej. Tuto cestu doporučuji.1.trasa – 70km


Bikecamp, Landštejn, po modré na Rožnov a okolo bizonů, potom po červené na Vysoký kámen, dále po červené do Kunžaku, Malého Ratmírova až do Jindřiše,dále po žluté do Hospříze, Kačlehy, Kačlešský rybník, Senotín, Klenová až na Landštejn, potom sjezd do bikecampu.

David Vysoký kámen

2.trasa – 100km


Bikecamp, po červené Slavonice kolem bunkrů, po cyklo č.1003 až na Trojmezí, dále po českomoravské cestě a potom kopírovat hranici směrem na jih po lesních cestách až do bývalého mlýna na potoce Pstruhovec, bývalý Košťálov, pod Kraví horou, Kamenný Štít, rybník Kačer, dále po cyklo č.1007c do Rakouského městečka Reingers, a dále po silničkách na Leopoldsdorf a Litschau, dále na Schlag po cyklotrase č.1014 až do Chlumu u Třeboně, z Chlumu po modré až na místo Srostlé smrky, po cyklo č.322 až na zelenou a po ní (nejsevernější bod Rakouska) až na Peršlak a dále po silničce až do Nové Bystřice, dále po modré kolem Kláštera 1. a 2. až na Landštejn, potom sjezd do cyklocampu.

Bunkr u Slavonic Stylové náměstí ve Slavonicích

3.trasa -40km


Bikecamp, Staré město, Stálkov, po modré Český Rudolec, po červené Radíkov , Terezín, Zvůle až na Vysoký kámen, stále po červené přes Kaproun až na Landštejn a zpátky do bikecampu.

Projížděli jsme kolem tohoto nádherného Kláštera 1 Opravovaný zámek v Českém Rudolci


Vyšší Brod – Libín a zpět na horském kole – 164km s převýšením 2468m

Druhá část trasy První část trasy Konečně jsem byl u rozhledny na Libíně

Vyšší Brod, Dolní Jílovice, Kyselov, Malšín, Vrch Okolí, po neznačené lesní cestě Světlík, po zelené Šebanov, cyklo 1047 do Kájova, cyklo 1139 do Chvalšin a Nové Hospody, Ktiš, zčásti po silnici a lesní cestě do Chrobol, dále po modré a potom po lesní cestě až na vrchol Libína – půlka trasy, Sjezd zčásti po modré na Libínské sedlo, Blažejovice, Zbytiny, Křišťanov, Arnoštov, Záhvozdí (pozor – průjezd vojenský prostorem), Slunečná, Želnava, Bělá, Nová Pec, potom po cyklo 1033 a dále 1020 do Přední Zvonkové, dále zase pocyklo 1033 do Rakovské zátoky, dále po cyklo 1019 až do Přední Výtoně, po silnici přehrada Lipno a po cyklo 33 až do Vyššího Brodu.

Koukající pařezy na břehu Lipna S výhledem na Klášter si dávám v Katovně zasloužené pivo

V první půlce trasy se najede většina převýšení a cesty vedou více terénem. V druhé půlce se jede více po silnicích a méně lesními cestami.

| Komentářů: 3069 | Komentovat |
Cyklista

Hlavní menu

Rubriky

Čtenář

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Vyhledávání

Vyhledat text


Galerie
Hospoda Jägerwirt
V hospodě přímou u parkoviště nám studené pivo náramně bodlo.
zobrazení: 1480
známka: 0

Partneři

www.lipno-online.czVšechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní použití. Bez předchozího písemného souhlasu spolku Icík Vyšší Brod Adrenalin Team je zakázáno jakékoli další zacházení s veškerým obsahem stránek - texty, fota, videa, grafické prvky, zvukové stopy apod.

Web běží na redakčním systému phpRS Stránka je validní HTML 4.01 Transitional Web je optimalizován pro Mozilla 3.x Web je optimalizován pro Opera 10 a nižší Web je optimalizován pro IE 8 a nižší TOPlist

© montimuf 2009   -   stará verze

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz