| maslic | 07. 09. 2011 | 6726 přečtení |

Letos v létě jsem si párádně projezdil Novohradské a zčásti také Slepičí hory.Jsou to čtyři okruhy na horském kole (dva lehčí a dva těžší) vedoucí českou i rakouskou částí Novohradek.Z Vyššího Brodu to není daleko a proto všem Icikům a i jiným příznivcům horského kola vřele doporučuji podívat se do této nádherné části Čech.Nebudete litovat.

Mapa čtyř cest Ubytování v Hojné Vodě

Čtyři dny a čtyři okruhy v Novohradských a Slepičích horách


Letos v létě jsem byl pozván od mé sestry Lenky na pár dní do Novohradských hor. Byla tam s rodinou a známými na dovolené v pěkné chatce v Hojné Vodě. Dlouho jsem neváhal, vybral si z celého týdne nejlepší počasí, a vyrazil za nimi. Ve středu v šest večer jsem za nimi dorazil a potom jsem ještě stihl krátký čtyřicetikilometrový první okruh jen tak na slepo. Ale vyšlo to, do tmy jsem byl zpátky.Večer bylo potom samozřejmě, jako každý z večerů co jsem tam byl, grilování a hašení žízně.

Další dva dny jsem si už okruhy naplánoval dopředu. Byly už oba delší (přes 100 kilometrů), a s velkým převýšením. Trasy vedly zčásti českým a zčásti rakouským územím a dokonce mě zavedly i do Slepičích hor.

Na poslední okruh jsem se vrátil s kamarádem Víťou o týden později, abych měl projeto všechno, co jsem si naplánoval a co jsem si projet chtěl. Trasa vedla přes nejvyšší horu Novohradských hor - rakouský Viehberg

I když jsou Novohradky od Vyššího Brodu vzdáleny jenom čtyřicet minut jízdy autem, nikdy jsem v nich pořádně nebyl. Byl jsem ale opravdu nadšen, když jsem se do nich na horském kole teď dostal. Myslím si, že krásnou Novohradskou přírodu by si měl každý projít nebo projet na kole a nebude litovat.

Rybník Ktiš blízko Žofína Na vrchlu Viehbergu


1.Okruh v okolí Hojné Vody – 40km – červená barva

Hojná voda, Lauterbach, Moorbad – Harbach, Heinrichs, Pyhrabruck, Nové Hrady, Žárský rybník, Svébohy, Horní Stropnice, Dobrá voda, Hojná voda. Nenáročný rychlý okruh ve kterém nechybí troška toho převýšení.2.Okruh v okolí Hojné vody – 107km s převýšením 2333m – modrá barva

Hojná Voda, Dobrá Voda, Šejby, Moorbad – Harbach, Nebelstein, Schwarzauer Hof, Riesenkopf, Joachimsthal, po modré Karlstift, dále po modré Eichelberg, prameny Lužnice, dále po hranici ke sloupu rozdělujícímu tři země, po zelené do Pohoří na Šumavě, Leopoldov, Pohorská Ves, Lužnice, Benešov nad Černou, po červené Zaječí vrch, Dále po červené a modré Staré Hutě, Hojná Voda, Vysoká, Hojná Voda, Kraví hora a Hojná Voda. Na trase se jede po příjemných, úzkých asfaltkách, ale také velice náročným terénem na hranici sjízdnosti.

Kostel v Pohoří na Šumavě Vysoká nad Hojnou Vodou


3.Okruh v okolí Hojné Vody – 122km s převýšením 2055m – zelená barva

Po červené kolem Kuní hory a dále po modré Konratice, Rychnov, Kamenná, Žumberk, Mezilesí, Trhové Sviny, dále po silnici Buškův Hamr, Něchov, Ločenice, Svatý Ján nad Malší, Dále po zelené Chlumská hora, Chlum, Malče, Smrhov, Soběnov, po zelené a potom po červené výjezd na Kohout, Dále po červené výjezd na Vysoký kámen (Slepice), Kamenice, Dluhoště, Desky, Nové Stavení, Meziříčí, Malonty, příjemnými lesními cestami až k Pohorskému rybníku, Pohoří na Šumavě, po silnici Karlstift, sjezd po modré do Joachimsthalu, přejezd hranice (bývalé Stříbrné Hutě), Huťský rybník, Žofín, rybník Zlatá Ktiš a dále přejezd po lesních cestách přes Jelení hřbet a pod Vysokou do Hojné Vody. Na trase se jede po příjemných úzkých asfaltkách, ale také velice náročným terénem na hranici sjízdnosti.

Bašty a hradby Žumberku Pamětní tabule na Kohoutu


4.Okruh – 60km s převýšením 1000metrů – fialová barva

Cetviny, po cyklostezce a dále po lesních cestách dle vlastního výběru (možnost výjezdu i na horu Kamenec) do Pohoří na Šumavě, příjezd k hranici, potom možnost po rakouské modré dojet k pramenu Lužnice, návrat po stejné modré (Nordwaldweg) a pokračovat po ni dál až do Sandlu, výjezd na nejvyšší horu Novohradek – Viehberg, sjezd a pokračovat po úzké silničce na Windhag, dále po rakouské modré podél Malše až do Cetvin. Trasa vede většinou po lesních sjízdných cestách.

Docela nesjízdným terénem jsme se blížili k Pohoří na Šumavě. Nově opravený Rosenhoferhof
| Komentářů: 4589 | Komentovat |
Cyklista

Hlavní menu

Rubriky

Čtenář

Uživatelské jméno:

Heslo:
Registrace nového čtenáře!


Vyhledávání

Vyhledat text


Galerie
Kramolín
U horní stanice lanovky Kramolín - následoval přejezd po hřebeni na Malšín
zobrazení: 1089
známka: 0

Partneři

www.lipno-online.czVšechna práva vyhrazena. Určeno jen pro osobní použití. Bez předchozího písemného souhlasu spolku Icík Vyšší Brod Adrenalin Team je zakázáno jakékoli další zacházení s veškerým obsahem stránek - texty, fota, videa, grafické prvky, zvukové stopy apod.

Web běží na redakčním systému phpRS Stránka je validní HTML 4.01 Transitional Web je optimalizován pro Mozilla 3.x Web je optimalizován pro Opera 10 a nižší Web je optimalizován pro IE 8 a nižší TOPlist

© montimuf 2009   -   stará verze

Dostupnost podle Monitoring-serverů.cz